Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Syrská Love Story: První z cyklu tematických filmových projekcí

24.10.2017 @ 19:15 - 21:15

První z cyklu promítání pořádaných pro podporu sbírky na obnovu zničené mosulské univerzitní knihovny. Akci pořádá studentský spolek Madžlis, působící při ústavu Blízkého východu a Afriky na Filozofické fakultě UK. Promítání probíhá v rámci projektu Promítej i ty! (https://promitejity.cz/)

O filmu

Aktivisté Raghda a Ámer se poznali ve vězení. Skrze díru ve zdi. Zamilovali se do sebe, vzali a narodili se jim tři synové. Známý dokumentarista Sean McAllister začal točit jejich příběh v roce 2009. Raghda je v té době opět ve vězení a starost o rodinu padá na Ámera. Když Raghdu konečně propustí, jde do vězení sám dokumentarista. Rodina je v bezprostředním ohrožení, takže Ámer nakonec přesvědčí váhající Raghdu, aby Sýrii opustili. Prchají nejprve do Libanonu a odtud do Francie. Raghda v exilu bojuje se svou dvojí identitou – je manželkou a matkou i politickou aktivistkou. Sny se rozplývají, láska se mění ve vztek a zoufalství. A manželství se zdá stejně křehké jako situace v Sýrii.


Vstupné na akci je dobrovolné a veškerý výtěžek bude věnován do probíhající sbírky. Na místě bude pro tento účel k dispozici oficiální sbírková pokladnička. Promítání se koná v prostorách Kampusu Hybernská, což je nově oživovaný prostor v centru Prahy, nedaleko náměstí Republiky. 

 

Podrobnosti

Datum:
24.10.2017
Čas:
19:15 - 21:15
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/325865804491090

Pořadatel

Madžlis: Spolek studentů Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK
Email:
kajetan.holecek@gmail.com
Webová stránka:
https://www.facebook.com/madzlis/

Místo konání

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4
Praha, Nové Město, Praha 110 00 Česká republika
+ Google Mapa