Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Aminin profil: třetí film z cyklu tematických projekcí

12.12.2017 @ 19:15 - 22:15

Druhé z cyklu promítání pořádaných pro podporu sbírky na obnovu zničené mosulské univerzitní knihovny. Akci pořádá studentský spolek Madžlis, působící při ústavu Blízkého východu a Afriky na Filozofické fakultě UK. Promítání probíhá v rámci projektu Promítej i ty! (https://promitejity.cz/)

O filmu

Amina, atraktivní dívka syrsko-amerického původu, začala na počátku arabského jara psát blog, který reflektoval aktuální dění v Sýrii. Už jeho samotný název „Lesba v Damašku“ upoutal pozornost a odkaz na jeden z Amininých prvních příspěvků v amerických novinách zajistil blogu slušnou čtenářskou základnu. Proto když se svět prostřednictvím její on-line přítelkyně dozvěděl o Aminině únosu tajnými službami, mnoho lidí se zapojilo do kampaně za její propuštění. Co se na počátku jeví jako příběh o osobní odvaze lesbické aktivistky, změní se kvůli několika nečekaným zvratům v originální přípěvek do debaty o síle sociálních sítí, které jsou schopné manipulovat vztahy mezi lidmi a jejich identitami.


Vstupné na akci je dobrovolné a veškerý výtěžek bude věnován do probíhající sbírky. Na místě bude pro tento účel k dispozici oficiální sbírková pokladnička. Promítání se koná v prostorách Kampusu Hybernská, což je nově oživovaný prostor v centru Prahy, nedaleko náměstí Republiky. 

Podrobnosti

Datum:
12.12.2017
Čas:
19:15 - 22:15
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/1103442133092711/

Pořadatel

Madžlis: Spolek studentů Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK
Email:
kajetan.holecek@gmail.com
Webová stránka:
https://www.facebook.com/madzlis/

Místo konání

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4
Praha, Nové Město, Praha 110 00 Česká republika
+ Google Mapa