Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Škádlení Goliáše: Druhá tematická projekce

7.11.2017 @ 19:15 - 22:15

Druhé z cyklu promítání pořádaných pro podporu sbírky na obnovu zničené mosulské univerzitní knihovny. Akci pořádá studentský spolek Madžlis, působící při ústavu Blízkého východu a Afriky na Filozofické fakultě UK. Promítání probíhá v rámci projektu Promítej i ty! (https://promitejity.cz/)

O filmu

Egypťan Básim Júsif patří k těm, jimž události arabského jara zásadně zasáhly do života. Radikálně změnil povolání: z chirurga se stal moderátorem vlastní satirické talkshow, čímž si splnil svůj sen. Časosběrný dokument zachycuje Básimovu cestu od prvních pokusů vysílaných na YouTube až po úspěšnou a plně profesionální show, jejíž jednotlivé epizody v arabském světě sledovalo průměrně až 30 milionů televizních diváků. Po stupňovaných hrozbách, a to i z politických řad, však pořad končí a egyptský showman odchází do exilu. Příběh Júsifova nebojácného pořadu odráží politické turbulence v Egyptě po pádu prezidenta Mubáraka a prozatím marné usilování tamní společnosti o skutečnou svobodu. 


Vstupné na akci je dobrovolné a veškerý výtěžek bude věnován do probíhající sbírky. Na místě bude pro tento účel k dispozici oficiální sbírková pokladnička. Promítání se koná v prostorách Kampusu Hybernská, což je nově oživovaný prostor v centru Prahy, nedaleko náměstí Republiky. 

Podrobnosti

Datum:
7.11.2017
Čas:
19:15 - 22:15
Štítky Akce:
,
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/835461899956984/

Pořadatel

Madžlis: Spolek studentů Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK
Email:
kajetan.holecek@gmail.com
Webová stránka:
https://www.facebook.com/madzlis/

Místo konání

Kampus Hybernská
Hybernská 998/4
Praha, Nové Město, Praha 110 00 Česká republika
+ Google Mapa